Ağaç Tohumlu Kalem

Ağaç Tohumlu Kalem

Doğa için yapılabilecek en güzel şey şüphesiz, ağaç dikmektir. Binlerce insana nefes, bir kediye gölge, toprağa umut olabilir ve sizinle beraber yüzlerce insanın daha ağacının olmasını sağlayabilirsiniz. ”Bunu nasıl yapabilirim?” diye düşündüğünüzü duyar gibiyiz. Steppen olarak yıllar önce attığımız bu adımları arttırıyor ve birçok noktaya ağaç tohumlu kalem gönderiyoruz. Öncelikli olarak süreç şu şekilde ilerliyor; bizimle iletişime geçtikten sonra aklınızdaki kalem tasarımınızdan varsa firmanızdan veya organizasyonunuzdan bahsediyorsunuz. Tüm etkinlikleriniz, organizasyon ve davetleriniz için ağaç tohumlu kalem alabilirsiniz. Toplu alımlarınızın başlaması için ilk etapta kalemin tasarımını belirliyoruz. Tasarımdaki her ayrıntı içinize sinsin diye ekibimiz bu süre zarfında devamlı olarak sizinle iletişim halinde oluyor. İsterseniz marka kimliğinizi en iyi biçimde yansıtıcak olan kalemler isteyin isterseniz de davetiyenizin yanına ağaç tohumlu kalem iliştirin. Aslında nerede nasıl kullanacağınız, kimlere vereceğiniz biraz da size kalmış.

Fakat biz yine de kullanım alanları ile ilgili sizlere birkaç örnek sunmak istedik. Böylelikle aklınızdaki soru işaretleri de ortadan kalkmış olur değil mi?

Düğün Davetiyeniz Neden Ağaç Tohumlu Kalem Olmasın?

Bir düğünün olmazsa olmazlarının başında davetiyeler gelir. Bu sayede davetli olan kişileri doğrudan düğününüze çağırmış olursunuz. Fakat davetiye dediğimiz bu ayrıntı genellikle birbirini taklit eden tasarımlardan oluşuyor. Ayrıca eğer renkli bir kişiliğe sahipseniz bu tasarımlar siz de ” çok sıkıcı! ” bir etki yaratabilir.

Farkımı belli etmek istiyorum ve bu esnada da doğaya zarar verilmesin istiyorum diyorsanız çok güzel bir fikrimiz var!

Düğün davetiyenizi geri dönüştürülmüş kağıtlardan tercih edin ve farklı bir tasarımda, ağaç tohumlu kalemi yanına ekleyin. Böylelikle doğaya zarar vermekten ziyade ona bir armağan vermiş olursunuz. Üstelik o günü de ölümsüz kılabilirsiniz. Bir hayal edin! Düğün sonrasında herkesin elinde onlarca tohum olacak. Kalemleri kullanan herkes tohumlarını talimatlara uygun biçimde ekerse sizin adınıza yükselen yüzlerce ağaç olacak. Yıllar da geçse bu ağaçlar sizden sonra, o gününüzü baki kılacak. Aşkınız, sevginiz kış aylarında yapraklarını döken, yazın çiçek açan bir ağaca dönecek.

Huzurunuz ve mutluluğunuz tıpkı ağaçlar kadar uzun ömürlü olsun diyorsanız davetlilerinize bir ağaçlarının olma fırsatını verin.

Firmanız İçin Kişiselleştirilmiş Kalemler

Bir firma kurduktan sonra ofisinizdeki en ince ayrıntıları dahi kurumsal kimliğinize uygun biçimde düzenlenmeniz gerekir. Ofise girenlerin kurumsal renkleriniz ile karşılaşması, marka kimliğinizin sürekliliği adına oldukça önemlidir. Aynı zamanda bunun için marka renklerini ve logosunu içeren ürünleri de bünyenize katmalısınız. Tıpkı bir kartvizit oluşturur gibi kurumsal ürünlerinizi de yaptırmalı ve akılda kalıcı olmasını sağlamalısınız.

Hem akılda kalalım hem dünyaya kalıcı bir iz bırakalım diyorsanız da kalemlerimize bir göz atabilirsiniz. Kalemlerimizin hepsi pantone renklerde üretilebiliyor. Ayrıca logonuzu içeren tasarımları da gerçekleştirebiliyoruz. Kapak kısımlarına yerleştirdiğimiz tohumlarını da daha sonra bulunduğu alandan çıkartarak ekebiliyorsunuz. Ondan sonra da yapmanız gereken tek şey, tohumunuzun filizlenmesini beklemek.

Eğer tohumlu kalem dışında farklı bir alternatif istiyorsanız da bio kalemlerimize bakabilirsiniz. Bio kalem, içerisinde tohum barındırmaz fakat doğaya da hiçbir şekilde zarar vermez. Üretim esnasında kullanılan maddelerin tamamı zararsızdır ve bu sayede kalem, 2-3 sene içerisinde doğada çözünebiliyor. Plastik dahi olsa çözünebilir şekilde tasarlanıyor. Birçok büyük firmanın da tercihi olan bio kalemlerin tasarımları özgün ve farklı bir biçimde yapıldığı için sizin kalemlerinize benzeyeni bulmanız oldukça zor.

Üretilen her kalemin tasarımı Steppen tarafından gerçekleştiriliyor ve size danışılmadan hiçbir ayrıntı eklenmiyor.

Büyük firmaların da tercihi, markalarının logolarını barındıran kalemlerden yana oluyor. Firmanızın sektörü de bu ürünler için önemli değildir. Sektörünüze ve markanızın kalitesine uygun bir tasarım çıkartıp kalemlere yansıtacağımızdan da emin olabilirsiniz. Bir tv kanalı da olabilir bir lojistik firması da…

Üstelik bunları kaliteli ürünlerle yaparken doğaya da zarar vermeyecek şekilde çalışıyor ve zararsız maddeleri kullanıyoruz. Bir tek ben ne yapabilirim diye düşünmeden doğaya hak ettiği değeri verin ve ondan almak yerine doğal döngüyü bozmayan kalemleri tercih edin. Böylelikle kalemler doğada çözünürken toprağa ve dünyaya bir katkı sağlamış olur.

Yeşili sevin ve doğanın bize sunduklarının kıymetini bilin. Bir ağaç bir nefes, bir dal bir gölge demektir…

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir