Anılarınızı Bir Kalem İle Sayfalara Dökün

steppen kalem

Anılarınızı Bir Kalem İle Sayfalara Dökün

Kaleminiz ne kadar güzel olursa kelamınız o kadar anlam taşırmış. Toprağa yeni bir hayat veren Tohumlu Kalem, bunun en güzel örneğidir aslında. Anlamlı olan araçlar, sizi daha anlamlı içeriklere ulaştıracaktır. Açacağınız yepyeni sayfaya yazacağınız her bir kelime bambaşka değerler bambaşka hayaller taşır. Kalemin değeri tahmin ettiğinizden çok daha büyüktür.

Açacağınız her yeni sayfada kaleminiz sabit olur. Kalem siz, sayfa da yolunuz olur. Kendinizden, hayallerinizden bir parça yerleştirirsiniz bembeyaz sayfalara ve birden rengarenk olur her şey. Kıymetli anları fotoğraflamak da elinizde. Fakat gülümseyen bir fotoğrafın ardında neler olduğunu yazmak ileride daha çok önem taşır. Yazın, okuyun geçmişinizi.

Özel Anlarınız Daha Özel Olsun

Bir kalemin değeri nedir? Ortaya bir yapı çıkartmak ya da eşi benzeri olmayan bir şiir çıkartmak… Mesela Cemal Süreya’nın kalemi bilir miydi öyle şiirlere, yazılara şahit olacağını. Gelin sizin de en özel gününüze yeşermemiş ağaçlar tanıklık etsin. Klasikleşmiş, herkeste defalarca görülmüş olan klişelerden vazgeçin. Mesela düğününüzde bir gün sonra bitecek olan bir şeker dağıtmak yerine yeni umutlar dağıtın. Verdiğiniz her bir tohumlu kalem başka bir toprakta yeşersin, büyüyen her bir ağacın altında başka bir kedi dinlensin. Bir gölgeniz olsun dünyada. Size ait bir şey. Daha anlamlı olsun en özel gününüz. Ya da yapacağınız büyük etkinliğinize katılan katılımcılara doğada çözünebilen bio kalemlerden hediye edin ve onlara doğaya zarar vermeden de kendinizi ifade edebileceğinizi gösterin. Kaleminiz bu sefer doğaya kapılarını açsın, huzura, aşka, yapraklarını döken ağaçlara yazın.

 

Bir Kalemin Ardındaki Ağaç

Herkes kendinden bir parça bırakmak ister. Bırakmış olduğu şeyin başka canlılara, insanlara fayda sağlamasını. Peki birine nefes olmaktan daha ötesi var mıdır? Bir ağaçla yüzlerce insanın nefesi olabilir belki de güneşten çok bunalmış bir serçenin korunduğu gölge olabilirsiniz. Firmanıza, etkinliğinize, özel günlerinize dahil ettiğiniz kalemler ile aslında tahmin ettiğinizden çok daha güzel bir şeyin içerisinde olduğunuzu fark edeceksiniz. Boşuna dememişler bir dikili ağacı olmalı insanın diye. Siz sayfaları doldurun, biz de dünyanın yemyeşil olmasına yardım edelim.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir