Türkiye’de Mutlaka Görülmesi Gereken Milli Parklar

Türkiye’de Mutlaka Görülmesi Gereken Milli Parklar

Bir tohumla ne değişebilir ki diye düşünmeyin. Bir tohum bir ağaca, bir ağaç binlerce insana can verir, nefes olur. Tohumlu kalemler ile yemyeşil bir doğayı, yarınlara armağan edebilirsiniz. Biz de sizler için yeşilin, huzurun tadını çıkartabileceğiniz Milli parklarımızı derledik.

İşte Türkiye’de bulunan ve herkesin mutlaka görmesi gereken Milli Parklar;

 Kaçkar Dağları Milli Parkı

Türkiye’de bulunan en önemli ve en değerli parklardan biridir. Rize ve Artvin sınırlarının içerisinde yer alır. Karadeniz’de bulunan en yüksek dağlar, Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alıyor.

Doğanın her rengini görebileceğiniz ve tertemiz havayı içinize çekebileceğiniz bu park içerisinde yürüyüş yapmak, herkese iyi gelecektir.

Ayrıca Turizm açısından büyük rol oynayan Ayder Yaylası’da burada bulunuyor.

Kazdağı Milli Parkı

1994 yılından beri ülkemizdeki milli parklar içerisinde yer alan Kazdağı Milli Parkı, muhteşem tabiatı ve yeşilliğiyle, ziyaretçilerin, doğanın büyüsüne kapılmasını sağlıyor. Sahip olduğu ormanlar nedeniyle adeta bir oksijen deposu. Huzurun ve sakinliğin bir numaralı adresi olan Kazdağı Milli Parkı, Balıkesir’de bulunuyor. Ulaşım açısından da oldukça kolay bir konumda bulunduğu için yabancı ve yerli turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Kuş Cenneti Milli Parkı

Bu milli parkımızın içerisinde birçok çeşit kuş bulunuyor. Balıkesir, Manyas’da bulunan Kuş Cenneti Milli Parkı, özellikle doğa fotoğrafçılarının sık sık gittiği bir yer haline gelmiştir.

Kuşları gözleme açısından da Türkiye’de bundan daha iyi bir seçenek olamaz. Kusursuz bir tabiatın parçası haline gelen kuşlar, birbirleriyle uyumlu bir şekilde bu alanda yaşamlarını devam ettiriyorlar.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir