Yılın Rengi; Yeşil!

Yılın Rengi; Yeşil!

Yeşil, Yılın Rengi Seçildi

Yılın başında her sene olduğu gibi Pantone, bu senenin rengini belirledi. Rengi belirlemesindeki en büyük etken ise stresli geçen günler. Dünya üzerindeki üzücü ve stresli olayları bir kenara bırakmamız gerektiğini gösteren yeşil rengi umudun rengi olarak adlandırılıyor.

Her an bir ağaç yaprağı omzunuza düşecek gibi olur her yeşile baktığınızda. Ya da toprağın altından tüm zorlukları delip geçen yemyeşil bir filiz çıkıverir karşınıza.

Tüm bunlardan dolayıdır yeşilin umudun ve yılın rengi olması. Steppen olarak yeşilin olduğu her yeri ve yeşilin tasarımlarımıza kattığı artıyı çok seviyoruz!

Tohumlu kalemlerimiz, bio kalemlerimiz her defasında yeşili biraz daha korumak adına üretiliyor, ve birkaç yaprak daha yeşersin diye tohumlu kalemlere tohumlarını gizliyor.

Bu yıl tüm vitrinlerde veya moda ikonlarında yeşili görmeye alışsanız iyi olur zira bu durumdan etkilenmeyen sektör yok denecek kadar az. Herkes yeşilin içindeki umudu severek kullanıyor.

Yeşilin Üzerinizdeki Olumlu Etkileri

Yeşil, dünya üzerinde karşımıza en çok çıkan renklerin başında gelir. Yeşil, umudun rengi olduğu kadar cömertliğin, bolluğun, paylaşmanın ve huzurun rengidir.

Yeşil rengin vermiş olduğu huzur, insanları sakinleştirir. Bu yüzden ormanlık alanlarda insanlar kendilerini daha iyi hissederler. Aynı zamanda şefkat duygunuzu da arttırır.

Aklın, bilincin, güven duygusunun rengi olarak da bilinen yeşil, önemli kararlar alınması gereken bir konuda size yardımcı olabilir. Yeşilin hakim olduğu bir alanda daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. Doğayı bütünleyen bu renk, insanların üzerinde doğal bir enerji olmasına yardımcı olur.

Tohumlu Kalemde Yemyeşil Umutlar Var

Her tohumlu kalemin kapağında birden çok Ladin ve Karaçam tohum bulunuyor. Kim bilir belki bir gün sizin ağacınızın yeşilinde huzuru bulur birileri. Yağmurda kokusu bir çocuğu sevindirir…

Çevreye duyarlı olduğunuz kadar yeşile de katkıda bulunun. Ona bir ağaçlık güven, umut, mutluluk hediye edin.

 

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir